måndag, februari 15

...

Ja, och förutom att jag är ganska förtjust i Stina Wirsén så är jag också tämligen förtjust i Charlotte Kalla just nu. Det är Rufus också. När vi frågar "Var är Charlotte Kalla?" så pekar han på tv-bilden och applåderar. Och är inte teven på går han och hämtar OS-bilagan där Kalla pryder omslaget. Så mycket. Gillar vi Kalla i den här familjen.

6 kommentarer:

Äppelträdet sa...

Den här kärleken är inte prestationsrelaterad va? Ni hade gillat henne lika mycket om hon varit en helt vanlig kassörska? Eller hur? ;)

Lisa sa...

Nej, nej, den är helt och hållet prestationsrelaterad. Eller ja, kanske inte HELT och hållet, hon verkar rätt sympatisk över lag, men om hon hade varit en helt vanlig kassörska hade vi inte ens vetat vem hon är. Nä. Först och främst gillar vi henne för att hon är snabb. Så är det.

ylwa sa...

Hon hade säkert varit den snabbaste kassörskan av alla ;D

Lilla O sa...

Det ska börjas i tid! Mina ungar håller mest på att fundera över hur de ska få Zlatan till Blåvitt.

Magnolia sa...

*skrattar* Ja det var ett helt enormt lopp hon gjorde!

erica sa...

hahahaha, och jag som frågade min man igår vad Kalla håller på emd för slags idrott!!! hehe

men jag satsar min kunskap på mat och inredning istället=)

Kram